11 sposobów na lepsze życie z POChP Co naprawdę wiesz o POChP?

11 sposobów na lepsze życie z POChP Co naprawdę wiesz o POChP?

Naśladują znane ruchy palenia, ale nie są regulowane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Singh mówi, że teoretycznie koncepcja jest realna, ale ponieważ nie są one regulowane, nie można wiedzieć, jakie naprawdę są składniki. E-papierosy są wciąż na wczesnym etapie testowania pod kątem skuteczności w rzucaniu palenia, więc eksperci sugerują, że zamiast tego stosuje się plaster nikotynowy, ponieważ przeszedł już lata badań i jest zatwierdzony przez FDA. Wypróbuj grupy wsparcia. Wielu palaczy uważa, że ​​pomocne jest spędzanie czasu z innymi osobami, które również próbują rzucić palenie. Poszukaj lokalnej grupy wsparcia w pobliskich szpitalach, instytucjach religijnych lub w swoim miejscu pracy. Zapytaj dianol gemini swojego lekarza o zalecenia lub zadzwoń do lokalnego wydziału zdrowia lub firmy ubezpieczeniowej, aby uzyskać więcej informacji. Rozważ alternatywne terapie. Istnieją dowody naukowe na to, że niektóre terapie uzupełniające, takie jak joga i medytacja, mogą zmniejszyć głód palenia. Ale prawdopodobnie powinny być używane razem z pomocami w rzucaniu palenia, a nie jako ich substytut.

Rzucenie palenia jest wyzwaniem, ale może mieć ogromny wpływ na rokowanie w przypadku POChP. Korzyści zdrowotne są warte wysiłku.

Więcej w POChP

Co to jest POChP?

11 sposobów na lepsze życie z POChP

Co naprawdę wiesz o POChP?

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w POChP

Szczepionki COVID-19 i POChP: czy należy zrobić zastrzyk?

Rozedma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i inne rodzaje POChP zwiększają ryzyko COVID-19, przez co szczepienia są szczególnie ważne. Oto kilka ważnych nakazów. . .

Autor: Becky Upham 30 kwietnia 2021

15 sposobów na zachowanie zdrowia w okresie przeziębienia i grypy, jeśli masz POChP

Osoby z POChP są bardziej narażone na przeziębienie i grypę – a potencjalne powikłania mogą być poważne. Oto jak poprawić swoje zdrowie w tym sezonie. . .

Autor: Colleen de Bellefonds 7 października 2019 r.

Jak zarządzać POChP w miejscu pracy

Te wskazówki mogą pomóc Ci pozostać zatrudnionym przez dłuższy czas — i wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby odejść z Twojej roli.

Autor: Colleen de Bellefonds 7 października 2019 r.

7 oznak, które powinieneś porozmawiać z lekarzem o swoich lekach na POChP

Istnieje kilka opcji leczenia POChP, ale czasami mogą być potrzebne zmiany w schemacie leczenia.

Autor Becky UphamMarzec 1, 2019

9 wskazówek, które pomogą spowolnić postęp POChP

Zmiany stylu życia i ścisłe monitorowanie objawów to tylko niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zaostrzeniom.

Autor Becky UphamMarzec 1, 2019

Zarządzanie zmęczeniem POChP: 9 strategii zwiększania energii

Niektóre techniki mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmęczeniu powszechnie związanemu z chorobą.

Autor Becky UphamMarzec 1, 2019

8 specjalistycznych strategii oddychania dla osób z POChP

Rehabilitacja oddechowa może nauczyć pacjentów technik radzenia sobie z objawami.

Autor Becky UphamMarzec 1, 2019

7 oznak, że POChP się pogarsza

Zmiany w typowych objawach związanych z chorobą mogą być oznaką progresji choroby.

Autor Becky UphamMarzec 1, 2019

Jak rehabilitacja płuc pomogła mi w chorobie płuc i przedłużyła moje życie

Dla Lynn Markwell terapia całkowicie zmieniła zasady gry.

Przez Don RaufGrudzień 21, 2018

Większość pacjentów z POChP traci korzyści z rehabilitacji płucnej

Tylko niewielki procent ludzi uczestniczy w programach radzenia sobie z objawami i poprawy jakości życia.

Przez Don RaufGrudzień 6, 2018"

Przestrzeganie zdrowej diety i regularnych ćwiczeń cardio pomoże wyrzeźbić ciało i spalić tłuszcz. Mike Harrington/

Nazywa się je słodkimi nazwami, takimi jak topy babeczek i miłosne uchwyty, ale spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie lubi zwijanego flabu, który wyskakuje z paska twoich dżinsów i rujnuje elegancką linię ubrań fitness, przylegających swetrów i dopasowanych koszul.

„Miłosne uchwyty to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie ćwiczą i zatrudniają osobistego trenera”, zauważa certyfikowany trener Jason Keigher CSCS, CPT, który pracuje z klientami w Nowym Jorku. Często po treningu mięśni brzucha składającym się z tysięcy brzuszków frustracja prowadzi w końcu do uzyskania pomocy od profesjonalisty fitness.

„Większość ludzi myśli, że robienie brzuszków pozbędzie się miłosnych uchwytów, ale są źle poinformowani” – mówi Keigher. Kiedy wykonane prawidłowo, brzuszki wzmacniają mięśnie, ale problem polega na tym, że uchwyty miłosne nie zawierają ani grama mięśni. Są grube, a żeby je spalić, potrzebna jest zdrowa dieta i rygorystyczny program sercowo-naczyniowy, wyjaśnia.

Pracuj prawidłowo, a na pewno zobaczysz rezultaty, mówi Sylvia Nasser, certyfikowana trenerka personalna z Long Island w stanie Nowy Jork. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przycinać tłuszcz.

Pozbywanie się uchwytów miłości: Twoja strategia

Nasser zaleca ogólny plan obejmujący od 30 do 45 minut treningu cardio trzy do czterech razy w tygodniu, trening siłowy (w tym ćwiczenia poniżej) dwa do trzech razy w tygodniu oraz dzień odpoczynku co tydzień, aby organizm mógł odbudować mięśnie. Podkreśla, że ​​najskuteczniejsze będzie stosowanie różnych podejść cardio — nie ograniczaj się tylko do orbitrek czy kilku zajęć spinningowych. Utknięcie w rutynie cardio może prowadzić do stabilizacji. Zamiast tego chcesz nadal rzucać wyzwanie różnym grupom mięśni. Jest również fanką intensywnych programów treningowych interwałowych, które pozwalają spalać tłuszcz, zamiast pracować w tym samym stałym tempie przez cały trening. Na przykład na bieżni naprzemiennie dwie minuty w zwykłym tempie z 1 minutą przy większej prędkości.

Twoim początkowym celem będzie utrata wagi i zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Kiedy już to zrobisz – lub przynajmniej poczynisz znaczne postępy – możesz zacząć napinać mięśnie pod swoimi miłosnymi uchwytami. Gdy spalasz tłuszcz i zwiększasz metabolizm poprzez budowanie mięśni, to dodatkowe wypełnienie w końcu zniknie.

Zanim zaczniesz, Keigher ma ostrożność dla kobiet, które mogą mieć diastazę, rozszczepienie linii środkowej mięśni brzucha wokół pępka, zwykle problem po ciąży. Najpierw skonsultuj się z lekarzem i trenerem, aby dowiedzieć się, jak skorygować diastazę, a następnie uzyskaj zgodę na wykonanie tego rodzaju treningu.

Ab Workout: pocałunek miłości obsługuje pożegnanie

Uczyń te pięć ćwiczeń częścią swojego planu, aby ujędrnić talię i biodra:

1. Uderzenia na rowerze: „To ćwiczenie będzie działać na twoje wewnętrzne i zewnętrzne skośne, a także na mięsień prosty brzucha [największy mięsień brzucha]”, mówi Keigher.

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami. Połóż ręce za głową bez splatania palców. Lekko unieś głowę. Przekręć tak, aby lewy łokieć skierował się w stronę prawego kolana, jednocześnie wyciągając lewą nogę. Wciągnij nogę z powrotem i wyciągnij drugą nogę, skręcając tak, aby prawy łokieć skierował się w stronę lewego kolana. Zbuduj do 3 zestawów po 25 powtórzeń każdy.

2. Skręty na stojąco

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Trzymaj biodra i nogi skierowane do przodu, gdy skręcasz w prawo, wyciągając lewą rękę (jak uderzenie) w prawo. Skręć w przeciwnym kierunku (w lewo), wyciągając prawą rękę w cios w lewo. Celuj w 100 powtórzeń.

3. Skręcenie nóg w pozycji leżącej

Połóż się na plecach z rękami wyciągniętymi na boki, rękami płasko na macie. Unieś nogi i ugnij kolana tak, aby łydki były równoległe do podłogi, a uda tworzyły kąt 90 stopni z tułowiem. Opuść obie nogi razem na jedną stronę, tak aby zewnętrzne prawe udo dotykało ziemi po prawej stronie, zachowując kąt 90 stopni. Umieść je na środku, a następnie opuść na drugą stronę, tak aby zewnętrzne lewe udo dotykało ziemi. Zbuduj do 3 zestawów po 25 powtórzeń każdy.

4. Deski boczne: „To ćwiczenie wzmacnia rdzeń z przodu iz tyłu” — wyjaśnia Nasser.

Połóż się na prawym boku, opierając się na łokciu. Wyprostuj nogi prosto, ze stopami ułożonymi w stos. Krawędź prawej stopy powinna znajdować się na podłodze. Użyj swojego rdzenia, aby utrzymać ciało w linii prostej (możesz to zmodyfikować, kładąc prawe kolano na podłodze, jeśli potrzebujesz wsparcia). Przytrzymaj przez 20 do 30 sekund lub dłużej, jeśli możesz. Opuść się całkowicie na podłogę i zmień strony. Aby uzyskać dodatkowe wyzwanie, podnieś górną nogę i przytrzymaj ją tak, aby nie dotykała dolnej nogi. Trzymając każdą stronę przez około 30 sekund, wykonaj cztery lub pięć powtórzeń i zwiększaj, gdy stajesz się silniejszy.

5. Siedzące rosyjskie zwroty akcji

Usiądź na podłodze z ugiętymi kolanami i płaskimi stopami. Wyciągnij ręce przed siebie, ręce ściśnięte. Odchyl się o około 45 stopni. Powolnym, kontrolowanym ruchem przekręć w lewą stronę. Wróć na środek i skręć w prawo. To jedno powtórzenie. Jedno pełne powtórzenie powinno zająć około 20 sekund. Weź oddech i powtórz. Zacznij od czterech do pięciu powtórzeń, dodając więcej powtórzeń, gdy będziesz silniejszy. Aby uzyskać dodatkowe wyzwanie, podnieś stopy z podłogi podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Nie powinieneś czekać zbyt długo na wyniki, mówi Nasser. Jeśli jesz zdrową, niskotłuszczową dietę, spalasz więcej kalorii niż przyjmujesz i cieszysz się dobrą mieszanką treningu cardio i brzucha, zobaczysz, jak twoje miłosne uchwyty zaczynają topnieć w ciągu kilku tygodni.

Zapisz się do naszego Newslettera na temat Diety i Żywienia!

Najnowsza waga

Aplikacje odchudzające prawdopodobnie pomogą Ci zrzucić kilogramy, wynika z analizy

Dane z 39 badań wykazały, że korzystanie z aplikacji technologicznych i urządzeń do noszenia spowodowało utratę wagi w 74% przypadków. Tutaj dzielą się specjaliści od odchudzania. . .

Lisa Rapaport 1 marca 2021

8 najlepszych i najgorszych rodzajów alkoholu na odchudzanie

Całkowite zrezygnowanie z alkoholu jest idealne, jeśli Twoim celem zdrowotnym jest utrata wagi, ale jeśli musisz go pić, zarejestrowani dietetycy zalecają wybór określonych alkoholików. . .

By Moira LawlerPaździernik 26, 2020

Mądre zdrowie: wypróbowałem kompozycję Withings Body Plus, aby schudnąć i zredukować tkankę tłuszczową — i to zadziałało

Autor: Elizabeth MillardMaj 4, 2020

5 powodów, dla których przybrałeś na wadze tej zimy

Naturalne zmiany hormonalne w okresie zimowym, stres poświąteczny i brak aktywności są potencjalnymi sprawcami zimowego przybierania na wadze.

Autor: Amy Gorin, MS, RDN18 marca 2020 r.

Wykres kalkulatora zdrowej wagi i BMI dla dorosłych mężczyzn i kobiet

Definicje normalności, nadwagi i otyłości zostały ustalone na podstawie BMI milionów ludzi skorelowanych ze wskaźnikami zachorowań i zgonów. Użyj swojego. . .

Melinda Carstensen 3 marca 2020 r.

Więcej Amerykanów przekracza 200 funtów, ale mniej widzi potrzebę schudnięcia

Nowy sondaż Gallupa sugeruje zmianę podejścia do odchudzania w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Becky Upham 5 grudnia 2019 r.

5 powodów, dla których przybrałeś na wadze tej jesieni

Jesień to początek pracowitego sezonu i wypad na wakacje, więc nie jest niespodzianką, że o tej porze roku wiele osób ma tendencję do przybierania zbędnych kilogramów.

Autor: Amy Gorin, MS, RDND2 grudnia 2019 r.

Otyłość dotyka mężczyzn i kobiety inaczej, sugeruje badanie

Kobiety z nadwagą są bardziej narażone na cukrzycę typu 2 niż mężczyźni z nadwagą, podczas gdy mężczyźni mają większe ryzyko POChP i przewlekłej choroby nerek. . .

Autor: Becky Upham 31 października 2019 r.

10 porad na temat odchudzania dla kobiet po czterdziestce

Często liczba na skali wzrasta w tym wieku. Utrzymaj przyrost masy ciała dzięki tej pomocnej radzie.

Autor Marie Suszyński20 września 2019

10 porad na temat odchudzania dla kobiet po pięćdziesiątce

Nie pozwól, aby spowolniony metabolizm spowolnił twoje wysiłki na rzecz utraty wagi. Użyj tych sztuczek, aby przechylić szalę na swoją korzyść.

Autor Marie Suszyński20 września 2019"

Keto to dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa (po lewej), podczas gdy paleo ma być inspirowane tym, co jedli nasi przodkowie z epoki kamienia (po prawej). Shutterstock; iStock

Nie brakuje ludzi, którzy krzyczą, że ich dieta jest lepsza niż twoja. Dwie aktualne diety – keto i paleo – mają podobnie zaciekłych zwolenników, którzy twierdzą, że ich plan jest najlepszy do utraty wagi i walki z chorobami. Jeśli myślisz o spróbowaniu którejkolwiek z nich, oto jak wybrać dietę, która zapewni Ci najlepszą szansę na sukces i zdrowie.

Co to jest dieta ketogeniczna lub „keto”?

Najbardziej popularną dietą ostatnich kilku lat jest dieta keto, która ma wysoką zawartość tłuszczu (70 do 80 procent kalorii), umiarkowaną ilość białka i bardzo niską zawartość węglowodanów (20 do 50 gramów [g] dziennie). Choć może się wydawać, że jest nowy, jest stosowany jako dieta medyczna od ponad wieku, tradycyjnie stosowany u dzieci z padaczką. Dieta ketonowa zmienia organizm ze spalającego węglowodany na spalający tłuszcz, w procesie zwanym ketozą, który wytwarza ciała ketonowe. Uważa się, że to właśnie te ketony działają na mózg, aby zapobiegać napadom, i wykazano, że kontrolują epizody u prawie jednej trzeciej dzieci z padaczką, według Centrum Padaczki w Boston Children’s Hospital. (1) (Wersja medyczna diety wymaga jeszcze wyższego procentu kalorii pochodzących z tłuszczu, około 90 procent.)

Więcej o dietach niskowęglowodanowych dla diabetyków

Która dieta niskowęglowodanowa jest najlepsza do kontrolowania poziomu cukru we krwi?

Ucz się więcej

Dziś keto jest używane jako popularna dieta odchudzająca. Redukcja węglowodanów na tyle niska, aby osiągnąć 20-50 g węglowodanów dziennie oznacza, że ​​zwolennicy spożywają większość kalorii z tłuszczu (awokado, oliwa z oliwek, ser, śmietana, masło, orzechy, nasiona), trochę białka (jajka, mięso , ryby, owoce morza) i unikanie większości źródeł węglowodanów, w tym zbóż, roślin strączkowych, owoców, warzyw zawierających skrobię i wszelkiego cukru. Węglowodany są spożywane w postaci nieskrobiowych warzyw, takich jak brokuły, warzywa liściaste i cukinia. Jak wskazuje Harvard Health Blog, niektóre osoby z cukrzycą typu 2 używają go również do kontroli poziomu cukru we krwi. (2)

Co to jest dieta paleo lub „jaskiniowiec”?

Ludzie, którzy podążają za paleo, wybierają potrawy, które według niektórych jedli ludzie z epoki paleolitu, mówi Amy Kubal, RDN, zarejestrowana dietetyk specjalizująca się w diecie paleo w Sioux Falls w Dakocie Południowej. Po zjedzeniu w społeczeństwie zbieracko-łowieckim menu paleo składa się z „bardzo prostych potraw, takich jak mięso, warzywa, owoce, orzechy, nasiona oraz korzenie i bulwy”, mówi. Z drugiej strony nie jesz roślin strączkowych, zbóż, większości nabiału i rafinowanego cukru. Z biegiem czasu dieta stała się mniej rygorystyczna, a niektóre grupy rozszerzyły ją o produkty takie jak miód, syrop klonowy lub masło od zwierząt karmionych trawą.

„Kiedy skupiasz się na pełnowartościowej żywności, zdecydowanie otrzymujesz więcej składników odżywczych, ale prawdziwą korzyścią jest przetworzona żywność, którą wycinasz – coś, co prawdopodobnie pomaga ci zmniejszyć kalorie. Dopóki jest to dobrze zaplanowane, prawdopodobnie schudniesz – mówi Kubal. Zwolennicy paleo twierdzą również, że stosując się do diety, można uniknąć współczesnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2 i choroby serca, wyjaśnia U.S. News & World Report, który zatrudnia zespół ekspertów do analizy popularnych diet. (3) To powiedziawszy, badania, które analizują korzyści sercowo-naczyniowe lub zapobieganie cukrzycy, są niezwykle małe. Potrzebne są dalsze badania, aby zweryfikować twierdzenia dotyczące diety.

Najnowsze w diecie i odżywianiu

10 zdrowych wskazówek na brunch od zarejestrowanych dietetyków

7 wskazówek, jak sprawić, by Twoje nawyki żywieniowe były bardziej zrównoważone

Przewodnik po diecie Low-FODMAP: Jak to działa w przypadku IBS, listy żywności, 7-dniowego przykładowego menu i nie tylko

11 zdrowych przepisów na dip idealny na letnią gotowanie

Jak dieta Keto i dieta Paleo są podobne?

Chociaż są to bardzo różne diety, „obie stosują eliminację grup pokarmowych, aby pomóc kierować ogólnym założeniem diety”, mówi Jennifer McDaniel, RDN, właścicielka i założycielka McDaniel Nutrition Therapy w Clayton w stanie Missouri.

Veröffentlicht in blog